A projekt a „Deurnsche Peel” és „Mariapeel” Natura 2000 területeken zajlott, Délkelet-Hollandia térségében. Ezek az aktív tőzeglápok és regenerálódó tőzeglápok EU-szinten kiemelten fontos élőhelyei, amelyek részei egy különleges nyugat-európai tájtípusnak, az ún. „lens bogs”-nak. A területet eutrofizáció, kiszáradás, élőhelyvesztés és invazív növényfajok fenyegetik. Emellett fontos pihenő- és táplálkozóhely a vonuló madarak számára, mint a tundralúd (Anser serrirostris), a nyári lúd (Anser albifrons) és a daru (Grus grus).
A projekt fő célja az élőhely-helyreállítás, megőrzés és ökológiai működésének javítása, valamint a biodiverzitás csökkenésének megállítása egy több mint 2 400 hektáros területen. A helyreállítási intézkedések célja a lápok és heathlandek regenerálása, a kiszáradás megakadályozása, valamint az invazív fajok eltávolítása. A projekt célja volt továbbá a természetes tőzegképződési folyamatok helyreállítása és hosszú távú fenntarthatóság biztosítása.
• Agrárterületek átalakítása természetvédelmi területté: 135 hektár egykori mezőgazdasági területet alakítottak át vizes élőhellyé.
• Hidrológiai beavatkozások: A talajvízszint emelése, vízfolyások elkülönítése a tápanyagban gazdag víz beáramlásának megakadályozására, csatornák sekélyebbé tétele.
• Invazív fajok eltávolítása: A mocsári áfonya (Vaccinium corymbosum ‘Bluecrop’) kiirtása, hogy a láp természetesen regenerálódhasson.
• Ökológiai innovációk: Az eltávolított fák (fűz és nyír) tavakba helyezése, hogy növeljék a szénmegkötést és elősegítsék a tőzegmoha (Sphagnum) fejlődését.
• Rekreációs korlátozások: A Natura 2000 területeken betiltották a turisztikai tevékenységeket, és új, természetbarát megoldásokat dolgoznak ki ezek fenntartható beillesztésére.